Pobieranie ze strony odbywa się kilku krokach:

Na dysku zakładasz katalog, do którego zapiszesz pobierane pliki. Miejsce zapisu możesz ustalić według swoich upodobań. Często system podpowiada je np. pulpit. Osobiście nie przepadam za pisaniem wszystkiego na pulpit, bo robi się tam szybko dużo ikon. Lubię mieć katalog na dysku \Pobrane podzielony na podkatalogi, w których trzymam instalacje do konkretnego produktu. W przypadku Budżetu np.: C:\Pobrane\Budżet, w przypadku Sprawozdań np.: C:\Pobrane\Sprawozdania
  1. Wskazujesz  plik – link na stronie, który chcesz pobrać:
  2.  Za każdym razem otwiera się okno z pytaniem o akcję –  wybierasz zapisywanie na dysk i wskazujesz swój katalog: C:\Pobrane\..... Jeśli otworzy się coś innego (komunikat o błędzie), to znaczy, że trafiłeś na błędnie zdefiniowany link. Można zgłosić lub spróbować później pobierać licząc, że ktoś inny przyczyni się do naprawienia tego połączenia.
  3. Zapisanie potrzebnych plików na dysku kończy etap pobierania. Teraz w katalogu C:\Pobrane\.... masz na swoim komputerze pobrane pliki 

 

Rozpakowywanie spakowanych plików *Pak.exe


Jeśli w nazwie pliku występuje człon Pak, to oznacza, że plik jest spakowany i możesz go rozpakować. Do tej czynności potrzebujesz informacji, do jakiego katalogu na dysku będziesz go rozpozkowywać.

Jeśli aktualizujesz program, i nie wiesz, gdzie masz rozpakować pobrany plik, to najprościej jest kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie, z której uruchamiasz program,  w okienku wybrać Właściwości i odczytać ścieżkę do elementu docelowego. Ta ścieżka mówi Ci, gdzie masz rozpakować spakowane exe programu.

Uruchamiasz pobrany plik. W oknie instalacji przyciskiem przeglądaj wskazujesz ma lokalizację Twojego programu i naciskasz przycisk Instaluj. Jak dobrze wskazujesz miejsce, to na ekranie pojawi się informacja, że plik o takiej nazwie instnieje i czy chcesz, żeby go nadpisać. Odpowiadasz tak. Chwila i gotowe.

Po uruchomieniu programu na pierwszym oknie, na ciemniejszym pasku u góry ekranu, powinieneś widzieć nowy numer wersji programu.


Życzę Ci powodzenia. Dziekuję Ci za wszystkie uwagi.
Basia Szumocka